Patrik Rujbr s Petrou Řihákovou zdárně dokončil zmoklou Kopnou

Na start náročného rallysprintu ve Slušovicích se postavila také brněnská posádka Patrik Rujbr s Petrou Řihákovou. Nedošlo k žádné změně a tato dvojice usedla tedy znovu do Renaultu Clio R3 z dílny Lubomíra Minaříka. Patrik s Petrou se chtěli pokusit navázat na výsledek z Lužických Hor, kde obsadili 1. místo ve třídě 5 i ve dvoukolkách. Počasí ovšem letošním závodům moc nepřeje. Opakovala se situace jako na každé letos odjeté soutěži. Při seznamovacích jízdách svítilo sluníčko a bylo horko, ale na závod meteorologové opět předpovídali déšť a ochlazení. „Seznamovačky probíhaly v naprostém klidu. Večer jsme si krásně odpočinuli u příjemného grilování v rodinném prostředí a těšili se na sobotní závod,“ řekla Petra Řiháková.

V samotném závodě bylo obtížné trefit se do správného obutí. Po nočním dešti ráno přestalo pršet a roztočila se pneumatiková ruleta. Správné obutí na lehce osychající trati totiž mohlo hodně promluvit do výsledků. „Zvolili jsme prořízlé nuly a do rezervy jsme dali mokré pneumatiky. Na první rychlostní zkoušce nám ovšem v půlce začalo velmi intenzivně pršet. Proto jsme na přejezdu byli nuceni měnit gumy i ve velkém lijáku,“ uvedl Patrik Rujbr. Tato volba pneumatik nakonec nebyla nejhorší a brněnská posádka se v prvním servise nacházela na 2. místě ve třídě 5 a 4. místě ve dvoukolkách. Jenže posádka byla hladová po lepším výsledku a chtěla se posunout ještě výše.

Na dalších dvou rychlostních zkouškách Patrik zkusil zatáhnout a povedlo se. Posádka se posunula na 2. místo ve dvoukolkách. Do cíle zbývaly poslední dva měřené úseky a Adam Kobliha, jedoucí na 3. místě v 2WD hodně z blízka dýchal na záda Patrikovi s Petrou. „Zvolili jsme „jistotu“ a pěkně jsme si zazávodili až do cíle. S výsledkem jsme velmi spokojení. Rychlostní zkoušky zde byly těžké. Všechno k tomu ještě více zkomplikovalo počasí. Večer na vyhlášení jsme naše umístění se soupeři pěkně oslavili,“ shodla se po závodě smíšená dvojice. Bylo co oslavovat, Patrik s Petrou si ze Slušovic domů odvezli 2. místo ve třídě 5 a 2. místo ve dvoukolkách. K tomu si navíc posádka připsala krásné 15. místo absolutního pořadí v rámci rallysprintového mistrovství.

Dalším závodem, kde se usměvavá dvojice objeví, bude ve dnech 24. – 26. 5. Rallye Český Krumlov.

 


SAGITTA

Saturday the 20th. (c) Patrik Rujbr 2017.